Як заспокоїтися під час тривоги?


До постійних звуків тривог, до страшних новин, до вибухів, до загрози повторного наступу не можливо звикнути. Все це тримає людей у напрузі й постійному стресі.

Але не можна все це накопичувати, тримати у собі. Психолог БФ “Карітас Суми” Тетяна підготувала поради, як можна самостійно допомогти собі.

Ця самозаспокійлива техніка, яка називається “Заземлення” ефективна в момент, коли ви відчуваєте, як ваш стрес і тривога зростають або падають по спіралі. Ось кілька способів фізичного заземлення:

👌🏻Візьміть предмет і поспостерігайте за ним. Наскільки він важкий чи легкий? Він м’який чи твердий, гладкий чи шорсткий? Яка текстура? Чи має він грані? Запах?

👌🏻 Зосередьтеся на тому, щоб відчути все, що торкається вашого тіла. Якщо ви стоїте, як відчуваєте землю під пальцями ніг і стопами? Якщо ви сидите в кріслі, воно м’яке, тверде чи зручне? Як виглядає одяг, який ви носите?

👌🏻 Якщо є можливість, помістіть руки під проточну воду. Зверніть увагу, як рідина рухається по ваших долонях і між пальцями. Це тепло чи холодно? Легка цівка чи сильний потік?

👌🏻Вдихніть улюблений аромат. Зверніть увагу на його нотки. Можливо, це аромат улюбленої страви, квітки або парфумів.

БФ “Карітас Суми” на варті вашого психологічного здоров’я! Якщо вам потрібна психологічна допомога чи підтримка наших спеціалістів, звертайтеся до Кризового центру за адресою: вул. Іллінська, 112. Конт.тел.: +38 (099) 333 73 92 та +38 (099) 333 73 94.

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *