Допомогти, підтримати, направити


Місто Суми прихистило тисячі переселенців. Через обласний центр щодня проходять десятки евакуйованих із зон активних бойових дій. Це люди, що одномоментно втрачають все, а з собою в евакуаційний автобус беруть мінімум речей.

Перший час люди сподіваються повернутися додому, коли вщухнуть обстріли. Та все ж більшість знають, що повертатися їм нікуди й облаштовуються на новому місці.

На допомогу цим родинам приходять кейс-менеджери БФ “Карітас Суми”, які мають на меті максимально ефективно допомогти людині відповідно до її життєвої ситуації. І мова не тільки про продуктові набори, які постійно потрібні людям. Важливо виявити найбільшу потребу родини й спрямувати всі зусилля на підтримку та мотивацію.
Це маленький поштовх, який має мотивувати родину далі вже самостійно вирішувати більші, нагальніші потреби.

Завдяки роботі “Карітас Суми” безпосередньо у громадах мешканці Боромлі, які мають певні критерії вразливості, отримали допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, підгузків. Людям безкоштовно надавалися консультації психологів, юриста. Під соціальний супровід кейс-менеджери взяли окремі родини.

Серед них багатодітна родина пані Олени. Вона виховує трьох дітей. Старші Мілана та Максим вже навчаються у школі, а маленька Софійка тільки робить свої перші кроки. Ця білява дівчинка стала несподіваним подарунком для родини Олени, яка через воєнні дії та окупацію рідної Голої пристані, що в Херсонській області, полишивши дім тікала до більш безпечних регіонів Україні.

У Херсонській області залишилися рідні. А от від батьківської хати у Голій пристані через затоплення після підриву Каховської ГЕС нічого не залишилося, повертатися їм нікуди.

Спочатку родина Олени оселилася у Харківській області, а пізніше всі вони переселилися ближче до родичів у Боромлі. Тут родина орендує будинок, в якому потихеньку облаштовує побут, наводить лад. Всі кошти направляють на виплати за оренду будинку, на пічне опалення. На всьому доводиться економити.

Міланка навчається у першому класі, її брат у другому. Через постійні тривоги діти більшу частину навчального року проводять онлайн. А вчитися доводиться по черзі, бо родина має тільки один телефон. Щоб забезпечити дітей безперебійним доступом до навчання БФ “Карітас Суми” надав родині планшет. Це маленький поштовх, який має підтримати дітей, дати батькам можливість потурбуватися про всі інші потреби самостійно.

Цього ж дня ще дві родини Боромлянської громади, які потребують підтримки та мають відповідні критерії вразливості отримали напівавтоматичні пральні машини. Що полегшить їх догляд за маленькими дітьми, навіть за відсутності центрального водопостачання.

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *