ЗА РІК РОБОТИ КАРІТАС СУМИ ДОПОМОГЛИ 80 000 МЕШКАНЦІВ СУМЩИНИ

Благодійна організація «ПАРАФІЯЛЬНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД» «КАРІТАС СУМИ» є регіональним представництвом Карітасу України в Сумській області, який засновано Українською греко-католицькою церквою. Фонд розгорнув свою роботу з серпня 2022 року, за цей час, охоплено допомогою понад 80 000 вимушених переселенців(ВПО), мешканців із зони бойових дій та вразливих категорій громадян Сумщини. Очільник Карітас Суми о.Аристарх зазначив:

«Наша місія – це забезпечення соціальної допомоги та підтримки вразливим категоріям громадян; дорослим та дітям, які постраждали від російської агресії незалежно від національної приналежності чи віросповідання. На базі фонду діє троє проєктів, в межах яких надається гуманітарна допомога, «гарячі обіди», юридична та психологічна допомога, функціонує «Простір дружній до дитини».

Проєкт «Ефективний захист і доступ» #ECHO Карітас Суми поєднує декілька напрямів роботи: гуманітарна допомога, соціально-психологічна підтримка постраждалих, робота з дітьми та робота з громадами. Координатор «Простору дружнього до дитини» Катерина Пилипенко представила широкий спектр послуг для дітей ВПО та дітей мешканців із зони бойових дій області:

«У нас працює садок для дітей двох вікових груп, підготовка до школи для першокласників, гурток інтелектуальних ігор, гурток шахів, гурток правознавства, англійська для дітей шкільного віку та для дорослих, логопед, дитячий психолог. Соціальні педагоги проводять майстер-класи, квести та арттерапія. Організовуємо спільні заходи з поліцією, кінологічною службою. Також виїзна команда Простру відвідує дітей у громадах Сумщини, намагаємось охопити якнайбільше малечі області».

У межах проєкту працює Кризовий центр Карітас Суми, де надаються послуги соціального супроводу, кризове консультування та кейс-менеджмент, психологічна допомога та юридична консультація. Усі послуги у Просторі та Кризовому центрі надаються безоплатно!

Гуманітарні програми допомоги ВПО та мешканцям зони бойових дій Сумщини представлені проєктом «Продовження реагування з надзвичайних ситуацій» #EmergencyAppeal23 , а також новим проєктом «Харчова та гігієнічна безпека для ВПО та місцевих мешканців, які її найбільше потребують, 2023» #FandH Програми створенні для задоволення базових харчових та гігієнічних потреб ВПО та вразливих категорій громадян Сумщини.

Щотижня у п’ятницю на 09.30 збираються мешканці та ВПО міста Суми віком 65+ у клуб спільного дозвілля фонду. Вони безоплатно відвідують музеї, театри, виставки тощо. Також Карітас Суми у співпраці з благодійною організацією Starenki надає гуманітарну допомогу одиноким самотнім літнім людям віком 65+ у Сумах та Сумській області. Співпрацюємо з Сумським обласним клінічним протитуберкульозним диспансером.

На пресконференції до річниці роботи Карітас Суми також були присутні представники міської та обласної влади, учасники громадських організації, працівники держаних центрів надавачів соціальних послуг, ЗМІ. Усі висловили багато слів вдячності та поваги до робити, яку здійснює команда Карітас Суми, а о.Аристарх наголосив, що ми завжди відкриті до співпраці заради спільної мети – це розробки та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення Сумщини, особливо у час війни.