КАРІТАС СУМИ ЗАБЕЗПЕЧИВ СПАЛЬНИМИ НАБОРАМИ СІМ’Ю, ЯКА ВИМУШЕНО ПЕРЕЇХАЛА З КУП’ЯНСЬКА ЧЕРЕЗ ВІЙНУ


Анатолій прожив 8 місяців на окупованій території. Росіяни щодня обстрілювали населений пункт, люди не мали зв’язку і були вимушені готувати їжу на відкритому вогні. Чоловік розповідає, що не голився всі 8 місяців. Аптеки та магазини не працювали, їх майже відразу розграбували росіяни.

 

Вони щодня обстрілювали нас, і щодня пропонували нам виїхати. На територію Росії, але я їм відразу сказав — я на Україну. Але евакуюватися на українську територію не можна було, не випускали. Ми виїхали колоною з 12-ти машин, потім русня пересадила людей в дві маршрутки — і на Білгород. Там ми пройшли фільтрацію, мене моружили в тих коридорах півтори години, всю інформацію про мене перевіряли, дивилися телефон, роздягали до спіднього, допитували. Я лишень молився, щоб не розстріляли, — згадує Анатолій.

З Бєлгорода чоловік дістався до Краснопілля, звідти вже його забрали родичі з Сум. Зараз чоловік живе в Миропіллі разом з дружиною, яку йому вдалося вивезти раніше.

Аби ми знали, що буде окупація і війна так затягнеться — виїхали б разом і відразу. Але у нас була надія, що це не триватиме довго, може два чи три тижні, — говорить Анатолій.

Ця допомога надається у межах проєкту #EmergencyAppeal23 людям, які щойно переїхали в Суми через війну і не мають необхідних речей для повноцінного життя.